Hankó Balázst nevezték ki a felsőoktatásért felelős új államtitkárnak

Tar Gábor | 2022-12-02
Hankó Balázs lett a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára. A posztot eddig betöltő György László kormánybiztosként folytatja munkáját.

A személyi változást a kormány szerkezetében történt átalakulás indokolja, amelynek részeként a felnőttképzés a Kulturális és Innovációs Minisztériumhoz, míg a vállalkozásfejlesztés a Gazdaságfejlesztési Minisztériumhoz kerül – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM).

Az új államtitkár, Hankó Balázs eddig a KIM felsőoktatásért felelős helyettes államtitkáraként dolgozott. Új megbízatása december 1-jei hatállyal kezdődik.

Hankó Balázs még felsőoktatásért felelős helyettes államtitkárként beszédet mond a Debreceni Egyetem E-Sport Központjának átadásán 2022. november 11-én (Fotó:MTI/Vajda János)

Hankó Balázs államtitkárként a továbbiakban a felsőoktatás mellett az alábbi területekért is felel:

• szakképzés,
  • felnőttképzés,
  • innovációs szakterületek

– derül ki a KIM közleményéből.

György László kormánybiztosként folytatja

A felsőoktatásért felelős eddigi államtitkárt, György Lászlót pedig december 1-jei hatállyal gazdaságstratégiai feladatokban való szakmai közreműködésért és a Tanítsunk Magyarországért program koordinációjának ellátásáért felelős kormánybiztossá nevezték ki.

A Magyar Közlöny november 30-i számában olvasható kormányhatározat szerint kormánybiztosi feladatköre az alábbi területekre terjed ki:

• a kormány részére makrogazdasági előrejelzést készít, és ezeket negyedévente a kormány részére bemutatja,
  • együttműködik a gazdaságstratégia cél-, eszköz- és intézményrendszerének kidolgozásában,
  • együttműködik a mikro-, kis- és középvállalkozások stratégiájának kidolgozásában,
  • együttműködik az iparfejlesztési stratégiák előkészítésében,
  • közreműködik az új közgazdasági gondolkodás elterjesztésében,
  • koordinálja a Tanítsunk Magyarországért program minisztériumok közötti működését.

György László kormánybiztosi tevékenységét a miniszterelnök Nagy Márton  gazdaságfejlesztési miniszter útján irányítja.

György László egyik utolsó nyilvános szereplése államtitkárként a dél-koreai Csungang Egyetem és magyar felsőoktatási intézmények közötti együttműködési megállapodás aláírásakor volt, amelynek értelmében a szöuli  egyetem öt mesterséges intelligencia doktori képzést ajánlott fel magyar egyetemeknek.