A felsőoktatási törvény tavaly decemberi módosításának egyik pontja szerint a Gábor Dénes Főiskola február 1-jétől Gábor Dénes Egyetem megnevezéssel, alkalmazott tudományok egyetemeként működik tovább. Erre azután nyílt lehetőség, hogy az intézmény eleget tett az alkalmazott tudományok egyeteme kategóriába történő átsorolás törvényi feltételeinek. Eszerint
A Gábor Dénes Főiskola átalakulásával tizenegyre nő a Magyarországon működő nem állami, alkalmazott tudományok egyetemeinek száma. A másik tíz egyetem, amely ehhez a kategóriához tartozik:
Gábor Dénes Főiskola budapesti Képzési Központja (Fotó: Gábor Dénes Főiskola)
A Gábor Dénes Főiskolát alapítványi intézményként hozta létre 1992-ben az LSI Oktatóközpont és a SZÁMALK Rendszerház Rt. A 2016 óta Siófokon is campust működtető, három évtizedes múlttal bíró budapesti intézmény szeptemberben az alábbi alapszakokat indítja:
Mesterképzésen pedig ez a két szak indul:
Korábban megírtuk, hogy a nagyobb hazai egyetemek hány állami ösztöndíjas helyet hirdettek meg a szeptemberben induló képzéseknél, amelyekre február 16-ig lehet jelentkezni. A felvi.hu adatai szerint a Gábor Dénes Egyetemen összesen legfeljebb 760 hallgatót lehet majd felvenni ingyenes képzésre, ami így oszlik meg a két képzési terület között: