Aki szereti az edzőtermek világát, az azzal kapcsolatos munkát, legyen szó személyi edzésről, crossfitről vagy egyébről, az az edzőtermi munkát is szeretni fogja. De motiváló lehet az is, hogy ez elég jó kereseti lehetőség.
Az oktatók itt jelenleg 5 és 10 ezer forint közötti óradíjért dolgoznak, ami természetesen nem összemérhető egy ügyvédével, de a szektoron belül jónak számít. Különösen, ha van 10-20 vendége, akinek el tud adni 10 alkalmas bérleteket. Ezeket tőlünk vásárolják meg, ez tulajdonképpen a „bérleti díj”, amiért itt dolgozhatnak.
Fotó: Pixabay
Az új jelentkezőknél először mindig megnézem az önéletrajzot, az edzői végzettség alapfeltétel, emellett fontos a személyes találkozás, az első benyomás is. De végül mindig az idő mutatja meg, hogy milyen az illető, mennyire tud itt megragadni. Még sok-sok évnyi tapasztalattal a hátam mögött is megesik, hogy az elején szkeptikus vagyok valakivel kapcsolatban, aki aztán bizonyít, és rengetegen járnak hozzá, míg más hatalmas ambícióval indul, mégis hiányzik belőle valami – kitartás, szorgalom, vagy egyszerűen csak a személyisége nem olyan –, és nem tudja valóra váltani az elképzeléseit.
Ötven trénerünk van jelenleg, mind különböző személyiség, de mind kiváló szakember. A szakmai alázatot rendkívül fontosnak tartom, az edző legyen szerény, tudja, hogy életünk végéig tanulhatunk, sőt kell is fejlődnünk. Legyen mindig nyitott az újra, a fejlődésre, képezze magát. Én is szoktam szemináriumokat szervezni, rendszeresen hívok meg híres külföldi testépítőket, és látom, hogy mindenkitől lehet valamit tanulni.
Valamelyest generációfüggő, mert úgy tapasztalom, hogy a mostani fiatalokban nincs meg az az alázat, mint akár csak a szüleik korosztályában. Nagyon sokat akarnak keresni, viszont nem akarnak sokat dolgozni, sőt, ha lehetne, dolgozni sem szeretnének. Az életüket már az online térben élik, és attól egyszerűen nem tudnak elszakadni, akár edzők, akár vendégek, így csak azt tudom üzenni nekik, hogy legyenek offline, éljék meg az életüket a valóságban.
Ez egy nagyon szép szakma és nagyon komoly felelősség, hiszen egy jó tréner csodákat tud tenni, a keze alatt, az irányításával újjá tud születni egy ember. Olyasmit tudunk nyújtani, aminek köszönhetően megváltozik a vendég közérzete, alakja, állóképessége, egészségesebb, fittebb lesz. Ez hihetetlenül motiváló, ez jelenti a szakmai sikert, ezért nagyon lelkesítő, de nagy kihívás is. Az a része különösen, hogy a vendégek jelentős része edzés közben szereti kiönteni a lelkét, vagyis nemcsak a testével, a lelkével is foglalkoznunk kell.
Erre nem. Erre emberként kell készen állni, türelemmel, emberséggel. Sok mindent meg lehet tanulni, de ha valaki nem elég empatikus, nem lesz jó edző.
A legtöbb ember azért jön le az edzőterembe, azért fizet személyi edzőt vagy jár órára, mert azzal valamilyen célja van. Lehet, hogy időnként elveszíti a motivációját, vagy nem tud rendszeresen lejárni, de az biztos, hogy ugyanúgy szüksége van a sikerre, az elismerésre, ahogyan nekünk edzőként. A trénernek az is feladata, hogy ha azt látja, hogy a vendég elakad, nem fejlődik, akkor megkeresse annak az okát, és segítse a továbblépésben. Biztassa, támogassa, dicsérje.
Ez egy valódi old school stílusú edzőterem, amely méltóan emlékezik meg a sportág nagyságairól, és ahol azokon a gépeken is lehet edzeni, amiket Arnold Schwarzenegger használt. Ő a példaképem, és ma már a barátomnak is tudhatom, rajta kívül rengeteg A kategóriás sztár fordult meg a Flex Gymben. Arnold Schwarzenegger többször is volt itt, de edzett már nálunk magyarországi tartózkodása, munkája során Dwayne Johnson, Jamie Foxx, Will Smith, Henry Cavill és még sorolhatnám.
Ha nem lenne ilyen jó az atmoszféra, ez az edzőterem nem lenne más, mint egy fémraktár. Azt, hogy a hangulat nálunk különleges, a nagy sztárok is megerősítették. Számít az is, hogy én is itt vagyok egész nap, nekem ez nemcsak egy vállalkozás, hanem az életem, folyamatosan ötletelek, újítok, mert fontos, hogy a vendégek és a munkatársaim is elégedettek legyenek, jól érezzék magukat itt.
Az internetes órákat a kényszer szülte, abban a helyzetben a semminél jobb volt, és átmeneti megoldásnak bármikor az lehet, de az edzés igazán a valós térben működik. Egyrészt azért, mert otthon senkinek sincs olyan felszereltsége, mint ami egy edzőteremben rendelkezésre áll, ezért korlátozott az a feladat, amit végre tud hajtani. Másrészt hiába nézi kamerán, nem látja az edző, hogy esetleg hol hibázik a gyakorlat végzése során a vendég, és végül, de nem utolsósorban, össze sem lehet hasonlítani motivációban, hangulatban a virtuális térben tartott órákat a valódiakkal.
NÉVJEGY
Szedlacskó Ádám