Tudástár

Érettségi tételek: Íme a szóbeli témakörei!

Loibl Fanni | 2023-02-18
Február 15-én lezárult az érettségi jelentkezés. Ha te is idén teszed le az érettségi vizsgát, akkor nagyon ajánlott minél előbb elkezdeni tanulni. Na, és persze tájékozódni! Az első időszakban – többek között – mindenképp érdemes átnézni az érettségi tételek tartalmát.

Minél többet tudsz a vizsgakövetelményekről, a kapcsolódó határidőkről, a pontozási szabályokról és az egyéb részletekről, annál összeszedettebben és hatékonyabban fogsz tudni felkészülni a végső megmérettetésre. (Ennek a folyamatnak egy fontos lépése lehet az érettségi tételek átnézése.) Ha megfogadod ezt a tanácsot, vagyis célzottan tanulsz, akkor jóval kevesebb stressz fog érni e nehéz időszakban.

Már letölthetőek az idei szóbeli érettségi tételek

Jó hír, hogy már elérhetővé tették a 2022–2023. tanévi május–júniusi vizsgaidőszak közép- és emelt szintű szóbeli érettségik tételcímeit és témaköreit. A szóbeli vizsga anyagait és a további, a vizsgatárgyakkal kapcsolatos információkat tárgyakra lebontva találjátok az Oktatási Hivatal honlapján

Ha célzottan tanulsz, akkor jóval kevesebb stressz fog érni e nehéz időszakban. (Forrás: 123rf)

TIPP: A körültekintő készülés mellett a gyakorlásra is szentelj az idődből: töltsd le az előző évek érettségi mintafeladatait és a tanulás különböző szakaszaiban oldd meg őket! Így átlátod majd a saját fejlődésed ütemét és a pótlandó hiányosságokat is. Összeszedtünk olyan hasznos tanácsokat is, amelyek segítenek, hogy ne csússz el a beosztásoddal, megcsináld a napi feladataidat és a tanulással is időben végezz.

Néhány fontos információ a felkészüléshez

Nem vagy tisztában a közép- és az emelt szintű történelemérettségik különbségeivel? Akkor olvasd el a témáról szóló cikkünket! Illetve légy résen, mert a sorozat hamarosan következő részei górcső alá veszik a többi tantárgyat is!

A töri esszé megírásához is adtunk korábban tippeket, de a magyar emelthez és a tökéletes műelemzéshez is találsz néhány jótanácsot az oldalunkon!

Esetleg az érdekel, pontosan hogyan számolják az érettségin megszerzett pontjaidat a felvételi során? Akkor itt találsz róla részletes információt.

Figyelj a határidőkre!

A teljes vizsgaidőszak május 5-től június 30-ig tart majd.

• Az írásbeliket május 5–26. között tartják meg,
  • míg az emelt szintű szóbeliket június 7–14. között,
  • a középszintű szóbelik pedig június 19–30. között lesznek.

A vizsgát érintő összes határidőről korábban itt írtunk már