A tortákat és egyéb szülinapi kellékeket értékesítő Édes Város a Wolthoz és más ételkiszállítókhoz hasonlóan működik. Annyi a különbség, hogy a vásárlónak egy igencsak kényelmetlen és időigényes folyamatot hivatott stresszmentessé tenni: az ünnepi készülődést. A folyamat digitalizációját célzó ötlet külső szemmel tényleg azonnali ziccernek tűnik.
Bakonyi Gergő és Kassai Viktor alapítóknak feltűnt egy, a baráti társaságukban visszatérő probléma. Honnan lesz a torta szülinapozáskor, ki fogja megrendelni és ki fog elmenni érte. Sőt, egyáltalán épségben sikerül-e elhozni.
A tortákat és egyéb szülinapi kellékeket értékesítő Édes Város az ételkiszállítókhoz hasonlóan működik. (Fotó: 123rf)
A vállalkozás ötlete öt éve fogalmazódott meg bennük, amikor házi cukrászoknak csináltak platformot. Hiába voltak nagyon tehetségesek a cukrászok, sokan csak az Instagramon tudták hirdetni a termékeiket, a szállítás pedig nem volt számukra megoldott. Innen született meg az alapötlet és ezt fejlesztették tovább az Édes Város vállalkozássá, ahol már csak a legjobb cukrászdákra fókuszáltak rá.
Az Édes Város Európában elsőként hozott létre egy olyan platformot, ahol összegyűjtötték a legjobb cukrászdák kinálatát, innen pedig könnyedén tudnak rendelni a vásárlók. Ezután a kész tortákat hűtős autókkal kiszállítják Budapesten és már Bécsben is a rendezvény helyszínére. Ezen felül pedig olyan ünnepléshez szükséges termékeket is biztosítanak, mint borokat, lufikat vagy virágokat.
Hogy milyen nehézségekkel kell megküzdeniük nap, mint nap az Édes Város alapítóinak, azt a Design Terminal videójából megtudhatod! Hiszen hiába a nagy lehetőség, ez a terület a legnagyobb precizitást igényli!
Az előző részekben az Avanto hűségprogram megoldását, a Bindr virtuális tanulószobáit, az Agro Drone System projektet és a bedrock.farm „21. századi kertészek” vállalkozását ismerhetted meg.
A 2. évadban korábban a Farm2Fork kezdeményezést, a BeHive Consulting vállalkozását, a This is Redy környezettudatos elképzelését, a Tresorit történelmi lépését, és a SEON online csalások megelőzését mutatták be. Záróadásként pedig Pogátsa Zoltán, hazánk egyik vezető közgazdásza, a népszerű POGI Podcast házigazdája mesélt a vállalkozások indításról.