A szöuli Csungang Egyetemmel (Chung-Ang University, CAU) kötött megállapodásokat az alábbi hat hazai egyetem írta alá:
A megállapodások Kulturális és Innovációs Minisztériumban történt aláírásakor György László, a szaktárca innovációért és felsőoktatásért felelős államtitkára kiemelte:
Ennek első lépése, hogy a Csungang Egyetemmel közösen képzési programot indítanak, és a dél-koreai egyetem öt mesterséges intelligencia doktori képzést ajánlott fel magyar egyetemeknek – közölte az államtitkár az MTI beszámolója szerint. A megállapodásokat a Csungang Egyetem részéről Pak Szang Kju, az intézmény elnöke írta alá.
Pak Szang Kju, a dél-koreai Csungang Egyetem elnöke és György László, felsőoktatásért felelős államtitkár az együttműködési megállapodás aláírásán (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)
György László hozzátette: a CAU azon tíz dél-koreai egyetem között van, amelynek a mesterséges intelligencia képzéseit a dél-koreai állam támogatja. Az 1916-ban alapított egyetemnek mintegy 32 ezer hallgatója van, és a kutatás-fejlesztési bevételei ebben évben meghaladták a 70 milliárd forintot.
Az együttműködési megállapodásban résztvevő Óbudai Egyetem közleményében kiemelte: intézményük PhD-helyet és ösztöndíjat biztosít egy dél-koreai hallgatónak az alkalmazott informatikai és alkalmazott matematikai doktori Iskolában a student exchange program keretében. Cserébe az Óbudai Egyetem egyik kiemelkedően teljesítő hallgatója felvételt nyer a CAU Graduate School mesterséges intelligencia (AI) tanszékére, ahol CAYSS ösztöndíjban részesülhet.
A CAU-t a Times Higher Education (THE) idei általános egyetemi rangsorában a 601-800. helyre rangsorolták a világban, míg a THE idei szakterületi rangsoraiban a mérnöki tudományok, illetve az informatika terén egyaránt a 401-500. helyre. Összehasonlításképpen a CAU-val együttműködő hazai egyetemek általános THE-rangsorban elért helyezései: