Példakép

Nemzetközi vezetőképzési díjat kapott a Bátor Tábor ex-corvinusos ügyvezetője

Tar Gábor | 2022-11-20
A CEMS nemzetközi üzleti vezetőképző idei egyik alumni elismerését Kindli Erna, a Bátor Tábor ügyvezetője, a Budapesti Corvinus Egyetem egykori diákja kapta. A három díjazottat a CEMS 17 ezer öregdiákja közül választották ki. Ez a második alkalom, hogy egy egykori corvinusos diák alumni-díjat kapott a CEMS-től.

Idén is átadták a CEMS nemzetközi üzleti vezetőképző alumni-díjait. Az egyetemek, üzleti iskolák, vállalatok és civil szervezetek nemzetközi együttműködéseként működő CEMS (The Global Alliance in Management Education) hálózatába országonként egy egyetemet választanak be. A globális szövetségben Magyarországot 1996 óta a Corvinus képviseli, amelynek 2019 után újabb öregdiákját díjazták a CEMS-nél.

17 ezer CEMS-öregdiák közül hárman kaptak díjat

Kindli Erna, a Bátor Tábor ügyvezetője kapta idén a CEMS életpálya-közepi alumni díját. Ezt a kategóriát azon CEMS-öregdiákok számára hirdetik meg, akik már legalább 6–15 éves karrierrel rendelkeznek. Még két kategóriában osztották ki díjat: a junior kategóriában 1–5 év szakmai tapasztalattal, a szeniorban pedig a több mint 16 éves pályafutással bíró öregdiákok tevékenységét ismerték el.

A három nyertes 111 ország csaknem 17 ezer öregdiákja közül került ki.

A szavazás úgy történt, hogy a CEMS-közösség bármely tagja – azaz diákok, öregdiákok, akadémiai munkatársak – adhat jelölést, és a közösség egésze szavazhat, kategóriánként egy-egy jelöltre. A szavazásnál azt vették figyelembe, hogy a jelöltek mennyiben járultak hozzá „a CEMS értékeinek előmozdításához, azaz a globális állampolgárság, a kulturális sokszínűség, a szakmai felelősségvállalás, a szakmai elszámoltathatóság képviseletéhez és a társadalom egészére gyakorolt hatáshoz” – olvasható a Corvinus közleményében.

A Google-től a Bátor Táborig

Kindli Erna a Corvinus Vezetés és szervezés szakjának hallgatójaként végezte el a CEMS vezetőképzési programját (Master’s in International Management – MIM), amely az egyetemeket minősítő QS londoni elemző cég idei globlális vezetőképzési rangsorában a 12. helyre került.

Kindli Erna, a második corvinusos öregdiák, aki megkapta a CEMS alumni díját (Fotó: Corvinus)

A díjazott corvinusos öregdiák 2017 óta ügyvezetője a Bátor Tábornak, amely élményprogramokat nyújt súlyosan vagy krónikusan beteg gyerekeknek és családjaiknak, illetve azoknak a családoknak, akik elvesztették gyermeküket. Korábban a Tresorit kiberbiztonsági vállalatnál dolgozott három évig – ez idő alatt, 2016-ban elnyerte az „Év fiatal vezetője” díjat –, karrierjét pedig a Google-nál kezdte meg Londonban, ahol öt és fél évet töltött.

Váltott, mert úgy érezte, nem elég hasznos, amit csinál

„Kindli Erna különlegessége abban áll, hogy a versenyszférában megszerzett kiváló szakmai eredményei ellenére a társadalmi hasznosságot szem előtt tartva pályát váltott: belevágott a Bátor Tábor vezetésébe”

– fogalmaz a Corvinus közleménye.

„Úgy éreztem, feszít az, hogy nem elég hasznos, amit csinálok” – indokolta a Corvinus honlapjának adott interjúban a díjazott, miért ment át a versenyszektorból a non-profit szférába.

„Azon is töprengtem, hogy elmegyek Ázsiába, egy nemzetközi non-profit szervezethez szakmai önkéntesnek, sőt azt is fontolgattam, hogy a Fülöp-szigeteken egy árvaházban tanítok majd angolt. Ám egy beszélgetés Küllői Péterrel, a Bátor Tábor Alapítvány kuratóriumának elnökével, Magyarország egyik legnagyobb filantrópjával mindent megváltoztatott. Kiderült, hogy már régóta keresett ügyvezetőt és felkínálta nekem a pozíciót. Akkor csak annyit tudtam a Bátor Táborról, hogy etikus szervezet, profi és pozitív, amit csinálnak. Megtiszteltetésnek éreztem a felkérést” – mesélte, miként találta meg jelenlegi munkája.

Szerinte „az lenne a jó, ha többen, akik valamilyen izgalmas vállalatnál dolgoznak, 2-3 évet szentelnének a non-profit szférára, ez mindenkinek az előnyére válna. Másképp kell egy ilyen szervezetet vezetni, így ebből a vezető is tanulhat”.

Már volt egy corvinusos díjazott

A Corvinuson, amely a CEMS MIM program kizárólagos magyarországi partnerintézménye, évente összesen mintegy ötven diák szerzi meg a CEMS-oklevelét. Eddig egyszer fordult elő, hogy corvinusos öregdiák megkapta a CEMS alumni-díját. 2019-ben szintén életpálya-közepi kategóriában Jentetics Kinga tevékenységét ismerték el, aki marketingből doktorált a Corvinuson, emellett a 2014-ben indult magyar startup, a Publishdrive e-könyv-értékesítő online platform társalapítója és ügyvezetője lett, és 2017-ben szerepelt a legsikeresebb 30 év alattiak 30 fős amerikai Forbes-listáján is.

Címkék: alumni   Bátor Tábor   CEMS   CEMS MIM   Corvinus   díj   Kindli Erna   öregdiák   vezetőképzés