Munka

Egy cég, ahol színház- és edzőterem, valamint zeneszoba is van

UNIside | 2023-02-28
A New Way of Working koncepció mentén alakították ki a tereket a Bosch 2022 szeptemberében átadott budapesti innovációs kampuszán. Így edzőterem, zeneszoba és színházterem is segíti a kampuszon dolgozók kikapcsolódását. Erről Szászi István, a vállalat hazai és adriai régióért felelős vezetője beszélt az UNI 2023-nak adott interjúban.

Csendes elmélyülés vagy kikapcsolódás? Mindkettőre alkalmas a kampusz

Szeptemberben adták át a Bosch 90 ezer négyzetméteres gépjármű-technológiai fejlesztőközpontját, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszt. „A fejlesztési központ különlegessége, hogy a kollégák az ötlet megszületésétől a megvalósításig végigkísérhetik a folyamatokat. A New Way of Working koncepció mentén kialakított terek megfelelő helyszínt kínálnak workshopoknak, a csendes elmélyülésnek vagy adott esetben a kikapcsolódásnak is.” Szászi István elmondta: a kampuszon így van edzőterem, zeneszoba és színházterem is.

A New Way of Working koncepció mentén alakították ki a tereket a Bosch kampuszán (Fotó: Bosch)

14 ezer négyzetméternyi kutató- és tesztlaborok

A 14 ezer négyzetméter összalapterületű kutató- és tesztlaborokban, a kültéri tesztpályán és a csúcstechnológiás óriás tesztcsarnokban pedig az ötletek tovább fejlődhetnek. Kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat eredményezhetnek – emelte ki a Bosch hazai és adriai régióért felelős vezetője.

Bosch Budapest Innovációs Kampusz (Fotó: Bosch)

Szászi Istvánt arról is kérdeztük, kiket várnak az új gépjárműtechnológiai fejlesztőközpontba. Válaszában elmondta, hogy elsősorban a mérnöki, az informatikai és a természettudományos területekről várnak jelentkezőket.

Lényegében az Ipar 4.0, a STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics), tehát az úgynevezett innovációintenzív területek képviselői fogják jól érezni magukat náluk.

Előtérbe kerülnek a STEM (MTMI) területek

A STEM magyarul matematikai, természettudományi, mérnöki és informatikai (MTMI) területeket jelent. A kormány célja, hogy a felsőoktatásban az MTMI területek részaránya 2030-ig elérje az 50 százalékot, minden második hallgató MTMI-képzést válasszon – mondta Hankó Balázs felsőoktatásért felelős államtitkár a február közepén megrendezett Mesterséges Intelligencia (MI) és Autonóm Rendszerek Expón.

A BME új szakjáról is lehet majd Bosch-gyakornoknak menni

Arról is írtunk, hogy új alapszakként angol nyelvű fizikus-mérnök képzést indít 2023 szeptemberétől a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME). A képzés elindítását azzal indokolta a BME, hogy a hazai és nemzetközi technológia-intenzív K+F cégek nagy számban várnak természettudományos és mérnöki ismeretekkel rendelkező, kreatív kutatás-fejlesztési feladatokba bekapcsolódó szakembereket. Az új szak elindításáról szóló közleményében

a Műegyetem a Bosch-t is megnevezte azon nagyvállalatok között, ahol a fizikus-mérnök hallgatók már a képzés alatt, gyakornokként indíthatják el karrierjüket.

Az UNI 2023 kiadványban megjelent interjúban Szászi István sok más mellett beszél a Bosch felsőoktatási együttműködéseiről, gyakornoki programjairól. Elmondja, milyen elvárásaik vannak a fiatalokkal szemben, és elmeséli azt is, hogyan alakult az ő személyes karrierje. A kiadvány megrendelhető az UNIside-on.

Szászi István videóinterjút is adott az UNIside.hu-nak az új fejlesztési központról:

Címkék: BME   Bosch   fejlesztés   fejlesztőközpont   kampusz   központ   mérnök   MTMI   STEM   Szászi István